Freelancer

Sikora Wojciech Autoportret

NAZYWAM SIĘ WOJCIECH SIKORA, jestem osobą zajmującą się fotografią, projektowaniem graficznym szeroko rozumianej reklamy wizualnej oraz przygotowaniem materiałów do druku. Urodziłem się i mieszkam w Jaworznie, tutaj także pracuje. Z grafiką pierwszy raz „spotkałem” się podczas próby przygotowania okładki płyty, dla nieistniejącego już zespołu muzycznego. Niestety jak to bywa na początku, efekt końcowy był raczej śmieszny niż przemyślany i przyciągający uwagę. Ale na tamtą chwilę, było to dla mnie „coś”, co zapoczątkowało moją przygodę z grafiką…

…Rozwinięcie moich umiejętności nastąpiło podczas pracy w drukarni. Codzienna nauka zawodu i zmaganie się z coraz to nowymi problemami, jakie stawały przede mną, pozwoliły mi na rozwój umiejętności przygotowywania materiałów do druku w różnych technologiach. Każdy z rodzajów druków rządzi się różnymi prawami. A zatem i projekt powinien być dostosowany do wymogów – a także i ograniczeń – sprzętowych, bądź technologicznych. Niestety wiele osób o tym zapomina i zamiast kroić projekt pod daną technologię, z przyzwyczajenia wykonuje go w ten sam sposób. Co powoduje różne problemy na etapie druku bądź przy naświetlaniu matryc drukarskich.

Fotografia jest rozwinięciem mojego zawodowego warsztatu. Stanowi ona dla mnie naturalna drogę rozwoju, gdyż przy projektowaniu graficznym stale się z nią spotykam. Każda reklama praktycznie nie istnieje (oczywiście zdarzają się wyjątki np. baner informacyjny) bez fotografii. Czy chcemy zaprezentować na ulotce nasz lokal, czy pragniemy pokazać klientowi produkt przez nas wytwarzany. Coraz częściej przedsiębiorcy są świadomi wagi dobrej fotografii reklamowej. Rzadko zdarza się już widzieć zdjęcia wykonane na szybko telefonem komórkowym, ciemne, pełne szumów i artefaktów z kompresji. Poprawia się również gust Polaków jeżeli chodzi o zdjęcia okolicznościowe. Nie są już one „płaskie” i z przesyconymi kolorami – co dawniej wielu uważało za zaletę.

Dlaczego warto postawić na mnie?

Zebrane wieloletnie doświadczenie podczas pracy w branży poligraficzno-reklamowej (również na etapach produkcyjnych), pozwala mi na elastyczne dopasowanie się do potrzeb Klienta, profesjonalne doradztwo oraz wysoką jakość mojej oferty. Dodatkowym atutem jest posiadanie własnego studia z zapleczem fotograficzno-poligraficznym. Pracujemy na systemach znanych, solidnych i cenionych firm, m.in. Adobe, Canon, Roland, HP.

Jestem założycielem i właścicielem Fotosik Studio. Studia stawiającego sobie za cel polepszenie jakości projektowania graficznego w naszym mieście a także po za nim. Pilnujemy jakości naszych produktów i czerpiemy inspirację z najlepszych oraz z aktualnie panujących trendów. Stale rozwijamy naszą – już bardzo szeroką – ofertę. Nie boimy się wyzwań, trudności i krótkich terminów. Zapraszamy do kontaktu.

W ramach projektu Fotosik Studio Weselnie, projektuje i wykonuję dla narzeczonych "druki weselne". W ofercie znajdują się zaproszenia, winietki, podziękowania, pudełka na ciasto weselne, etykiety na alkohol, plany stołów, księgi gości, itp. Wszystko jest przygotowywane w najdrobniejszym detalu pod styl i kolor przewodni uroczystości.

Stan cywilny:

 • żonaty

Wykształcenie:

 • Technikum nr 5 w Jaworznie na kierunku Technik Teleinformatyk o specjalizacji zarządzanie danych

Praca:

 • APC UK
 • Denso Manufactured UK
 • Agencja Reklamowa "Text-Art" – Jaworzno
 • Drukarnia "Dual" – Balin
 • Fotosik Studio – Jaworzno

Zainteresowania:

 • grafika komputerowa, identyfikacja wizualna
 • druk, techniki drukarskie
 • fotografia
 • majsterkowanie

Kontakt: